Lista aktualności Lista aktualności

TERENOWA NARADA NADLEŚNICZYCH W NADLEŚNICTWIE GOŚCIERADÓW

W dniach 24 – 25 września na terenie Nadleśnictw Gościeradów i Janów Lubelski miała miejsce Terenowa Narada Nadleśniczych.

Spotkanie kadry kierowniczej, na czele z dr inż. Mirosławem Waniewskim, zastępcą dyrektora RDLP w Lublinie ds. gospodarki leśnej, było sposobnością do poruszenia ważnych zagadnień z zakresu gospodarki leśnej. Zaprezentowano m.in. sposoby pielęgnacji upraw, młodników i zagospodarowania ekotonów oraz praktyczne rozwiązania z zakresu hodowli lasu. Wiele miejsca poświęcono także metodom odnowienia lasu

Nadleśnictwo Gościeradów reprezentowane przez nadleśniczego Janusza Paska gościło uczestników narady w drugim dniu, który upłynął pod znakiem dyskusji o zagospodarowaniu powierzchni poklęskowych i drogownictwie leśnym.

W programie narady znalazł się akcent patriotyczny. Delegacja lubelskich leśników, złożyła kwiaty na zbiorowej mogile we wsi Szczecyn, oddając hołd mieszkańcom tej miejscowości pomordowanym przez Niemców w 1944 roku, w odwecie za współpracę z partyzantami.

Dwudniowe spotkanie zakończyła prezentacja produkcji kontenerowej prowadzonej w Szkółce Marynopole oraz pokaz maszyn do utrzymywania dróg leśnych przeprowadzony przez firmę ROLMEX